Schooltijden & Vakanties

Schooltijden

De lesroosters zijn opgesteld met het totaal aantal geplande uren per week. De roosters zijn opgenomen in de klassenmap. Onze roosters zijn zo opgesteld dat we voldoen aan de wettelijke eisen. Jaarlijks publiceren wij in onze schoolgids het rooster van vakanties en vrije dagen. Deze opzet wordt (jaarlijks) met de medezeggenschapsraad besproken

Ten aanzien van de verplichte onderwijstijd schrijft de wet voor, dat er in moet worden voorzien dat

  1. de groepen 1 t/m 4 minimaal 3520 uur onderwijs in 4 jaar ontvangen;
  2. de groepen 5 t/m 8 minimaal 4000 uur onderwijs in 4 jaar ontvangen;
  3. de kinderen ten hoogste 5, 5 uur per dag onderwijs mogen ontvangen.

Pauze:

Wij pauzeren iedere ochtend van 10.00 tot 10.15 uur en van 12.00 – 12.30 uur. De leerlingen spelen bij mooi weer buiten onder toezicht van twee leerkrachten. Bij slecht weer blijven de leerlingen in hun eigen klas.

Zoemer:

De zoemer gaat 5 minuten voor schooltijd. Alle leerlingen gaan dan naar binnen en om half negen gaat de tweede zoemer. Dit is het teken dat de lessen daadwerkelijk beginnen.

Met ingang van het schooljaar 2019-2020 werken we volgens  het 5-gelijkedagenmodel.

Concreet betekent het model het volgende:

08.30 uur – 10.15 uur les
10.15 uur – 10.30 uur fruitpauze
10.30 uur – 12.00 uur les
12.00 uur – 12.30 uur pauze
12.30 uur – 14.00 uur les
   
  • Er zijn vijf identieke schooldagen, van 8.30 tot 14.00 uur.
  • Alle kinderen blijven op school over. Hier zijn geen kosten aan verbonden.
  • Er is een lunchpauze van 15 minuten met de leerkracht in de klas.

In het schoolplan is een overzicht te zien van een gespecificeerd lesrooster. Hierin is af te lezen hoeveel onderwijstijd wij per vakgebied besteden.

Vakantierooster

Vakanties en vrije dagen worden via het ouderportaal onder het kopje agenda gecommuniceerd.

Eerste dagLaatste dag
Herfstvakantie12-10-202016-10-2020
Kerstvakantie21-12-202001-01-2021
Voorjaarsvakantie22-02-202126-02-2021
Pasen02-04-2021
Meivakantie26-04-202107-05-2021
Hemelvaart13-05-202114-05-2021
Pinksteren24-05-2021
Zomervakantie12-07-202120-08-2021

De margedagen voor het komende schooljaar:

  • 25 november 2020
  • 19 februari 2021
  • 14 juni 2021
VakantieEerste dagLaatste dag  
   
Herfstvakantie18-10-202122-10-2021
Kerstvakantie27-12-202107-01-2022
Voorjaarsvakantie21-02-202225-02-2022
Pasen15-04-202218-04-2022
Meivakantie25-04-202206-05-2022
Hemelvaart26-05-202227-05-2022
Pinksteren06-06-202206-06-2022
Zomervakantie18-07-202226-08-2022